Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Tata z córką powalczą o paralotniarskie mistrzostwo świata

Data publikacji: 2014-07-30, Data modyfikacji: 2014-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  piotr krupa Agnieszka Krupa paralotnie Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotgraficzne Krótkie streszczenie artykułu:  W czerwcu zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski, za kilka dni wyjeżdżają na Mistrzostwa Świata. Tata i córka – od siedmiu lat wspólnie sięgają po paralotniarskie sukcesy. Kategoria:  Teraz Rzeszów Treść:  - Od małego jeździłam z tatą na zawody. Obserwowałam jak dziesiątki motoparalotni unosi się lekko nad ziemią, jak zawodnicy kreślą kolorowe linie na mapach i do późnych wieczorów obmyślają strategie w lotniskowych hangarach. Kurs zrobiłam w wieku 15 lat w tym samym roku wzięłam udział w pierwszych zawodach Mistrzostwach Polski w Toruniu. I wtedy się zaczęło – opowiada Agnieszka, która na co dzień studiuje grafikę, a w rodzinnym tandemie pracuje jako nawigator. Piotr- pilot, z paralotniarstwem związał swoje zawodowe życie. W rzeszowskim środowisku znany jest też jako świetny fotograf, prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, wyróżniony m.in. w konkursie National Geographic.Oboje są członkami Motoparalotniowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego i razem tworzą jeden z najbardziej rozpoznawalnych tandemów w Polsce.Pod namiotem na lotniskuChoć zawody rozpoczynają się dopiero 6 sierpnia, na Węgry wyjeżdżają jeszcze w tym tygodniu. Trzeba się zaaklimatyzować i rozbić obóz – podczas imprezy śpią w namiotach ustawionych przy płycie lotniska.- Konkurencje będą odbywać się codziennie od rana do wieczora. Grafik mamy bardzo napięty – pobudka 4 rano, potem krótki briefing i – o ile pogoda pozwala – pierwsze loty. Potem kolejne konkurencje rozgrywane są także w południe i wieczorem. W tym czasie bierzemy udział w konkurencjach, w których kryteriami jest ekonomia, nawigacja lub precyzja lotu albo kombinacja tych warunków – tłumaczy P. Krupa.Nawigacja sprawdza loty z wykorzystaniem mapy, precyzja np. celność lądowania, ekonomia gospodarowanie paliwem na wyznaczonej trasie.- Niektóre konkurencje - głównie te, które odbywają się na terenie lotniska i są konkurencjami slalomowymi - odbywają się na kilku metrach nad ziemią. Inne loty, kiedy np. lecimy w trasę mogą się odbywać na kilkuset metrach i wyżej – mówi Agnieszka.Popatrz w góręDo Mistrzostw przygotowują się jak zwykle. Jak mówi Agnieszka – nic tak nie uczy jak praktyka -, więc biorą udział w zawodach i treningach kadry narodowej. Czasem można też ich zobaczyć na Podkarpaciu. Piotra łatwo rozpoznać po skrzydle z logo Rzeszowa – to na początku roku ufundował mu Urząd Miasta.- Korzystamy z prywatnego lotniska koło Sędziszowa Małopolskiego. Oprócz tego musimy też ćwiczyć kondycję – po dwugodzinnym locie ręce naprawdę opadają i to dosłownie – śmieje się Piotr. Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Nie pokazuj artykułu na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 270551 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola