Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Stop językowi nienawiści

Data publikacji: 2014-08-17, Data modyfikacji: 2014-08-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  koszalin jezyk nienawiści Krótkie streszczenie artykułu:  W Koszalinie i w Unieście odbędzie się dwudniowa konferencja i warsztaty poświęcone językowi nienawiści. Do miasta zjadą przedstawiciele organizacji walczących z rasizmem z różnych części Europy. Kategoria:  Teraz Koszalin Treść:  - Bardzo mnie cieszy, że konferencja i warsztaty odbędą u nas. Mimo że teraz mieszkam i studiuje w Warszawie, to Koszalin nadal jest dla mnie bardzo ważny - mówi Błażej Papiernik, przewodniczący koła Warszawskiego Projektu Polska. - Myślę, że oprócz imprez kulturalnych, warto też przyciągać do miasta tego typu wydarzenia, gdzie mieszkańcy mogą nauczyć się czegoś nowego.Pierwsza część konferencji odbędzie się w Centrum Innowacji i Biznesu w Koszalinie.- Przewidujemy około 40-50 osób, ale jeśli zainteresowanie będzie większe, to poszukamy dla konferencji nowej lokalizacji. Nie prowadzimy wcześniejszej rejestracji, ale osoby, które są pewne, że się do nas wybiorą, prosimy o wysłanie nam mejla, ułatwi nam to pracę - dodaje Błażej. - Sobotnia cześć poświęcona będzie temu, czym jest mowa nienawiści i jak z nią walczyć. Duża część programu będzie przeznaczona na pytania z publiczności. Do potwierdzonych gości należy Orhan Ceka z Macedonii. Który opowie nam o tym jak z tym problemem radzą sobie w jego kraju.Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim, każdego uczestnika będzie jednak miał dostęp do tłumaczenia na żywo.- W niedziele zapraszamy wszystkich do udziału w warsztatach, które odbędą się na świeżym powietrzu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Horyzont. Poprowadzą je członkowie Hejtstop oraz administratorzy społeczności Wielkiego sprzątania FB, którzy podzielą się z nami swoim doświadczeniem - wyjaśnia Papiernik.Na warsztaty obowiązują na nie zapisy pod adresem mailowym [email protected], w tytule podając "Letnie warsztaty nad morzem", a w treści maila imię i nazwisko oraz numer telefonu. Konferencja: Is hate speech Free speech?n 23 sierpnia, godz. 10-15, Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości, ul. Zwycięstwa 42 Koszalinn 24 sierpnia, godz. 10-16.30, Ośrodek Wczasowy Horyzont, ul. Rybacka 3 UnieścieWięcej informacji pod adresem: www.projektpolska.pl.Tak wyglądała akcja zamalowywania napisów obraźliwych, którą Projekt HejtStop przeprowadził w Koszalinie w marcu.  Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Nie pokazuj artykułu na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 272010 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola