Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przyszłość szybkich pożyczek w Polsce. Taniej, bezpieczniej i bardziej transparentnie

Data publikacji: 2014-08-21, Data modyfikacji: 2014-08-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  Materiał Provident Krótkie streszczenie artykułu:  Rozmowa z Patrycją Rogowską-Tomaszycką, dyrektorem ds. korporacyjnych Provident Polska. Kategoria:  Wiadomości Treść:  Rozmowa z Patrycją Rogowską-Tomaszycką, dyrektorem ds. korporacyjnych Provident PolskaCzy udzielanie pożyczek będzie wkrótce bezpieczniejsze dla klientów?- Tak, bo rynek finansowy czeka na nowe prawo, które ma na celu uregulować sektor pożyczek gotówkowych, zapewnić klientom lepszą ochronę ich interesów, a także uporać się z nieprawidłowościami. Co ma się poprawić? - Przede wszystkim nowe prawo rozprawi się z procederem rolowania pożyczek, czyli zaciąganiem kolejnych pożyczek na spłatę poprzedniego zadłużenia. Mechanizm ten jest szczególnie popularny przy bardzo krótkich pożyczkach tzw. chwilówkach udzielanych na okres do 30 dni. Nowe prawo ma uporać się także z nieadekwatnie wysokimi kosztami windykacji – sms za 35 zł, czy list na 40 zł – to przykłady takich nieetycznych opłat, które zdarzają się obecnie na rynku. Generalnie, nowe prawo powinno sprawić, że pożyczki staną się bezpieczniejsze dla finansów domowych, bo konsument nie będzie już zaskakiwany dodatkowymi, często bardzo wysokimi opłatami, a więc pożyczanie stanie się tańsze. Niektóre firmy pożyczkowe, mówią, że może to jednak spowodować ograniczenie oferty pożyczkowej…W opublikowanym w lipcu 2014 r. raporcie poświęconym skutkom regulacji Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową stwierdza, że zmiany będą miały pozytywny wpływy na rozwój rynku pożyczkowego w Polsce. W ocenie Instytutu, ryzyko ograniczenia rynku mikropożyczek jest marginalne, można natomiast oczekiwać pojawienia się pozytywnych efektów nowych regulacji wzmacniających trendy wzrostowe na tym rynku. Wśród tych pozytywnych efektów prorozwojowych Instytut wskazuje przede wszystkim wzrost przejrzystości rynku i wzrost zaufania klientów do firm pożyczkowych. Niewątpliwie jednak, cały sektor czeka duża zmiana. Firmy będą musiały dostosować swoją ofertę do nowych przepisów, jednak będzie to krok w dobrym kierunku, porządkujący rynek i gwarantujący konsumentom większe bezpieczeństwo korzystania z produktów pożyczkowych. Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Artykuł sponsorowany Show on front page:  Pokazuj artykuł sponsorowany na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 272591 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola