Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Koszalin: W sobotę zbiórka elektrośmieci

Data publikacji: 2014-08-29, Data modyfikacji: 2014-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  elektrośmieci koszalin elektroeko koszalin Krótkie streszczenie artykułu:  30 sierpnia w w Galerii Emka i CH Atrium Koszalin pojawią się punkty ElektroEko, w których bezpłatnie będzie można się pozbyć elektrośmieci. Kategoria:  Wiadomości Treść:  Zarówno prognozy pogody, jak i szkolne produkty na sklepowych półkach nieuchronnie zapowiadają zbliżający się koniec wakacji. Czas na zakończenie remontów, montaż nowych biurek i realizację odkładanych przez ostatnie tygodnie porządków. Przy tej okazji warto też pozbyć się starych elektrośmieci, które chociaż na dobre „zadomowiły się" w naszych schowkach i komórkach, tow rzeczywistości nigdy nam się już nie przydadzą.Co zrobić z elektrośmieciami? Za wyrzucanie starych urządzeń do zwykłego kosza lub pozostawienie ich w innym nieprzystosowanym do tego miejscu grozi grzywna w wysokości 5000 zł. Z kolei składowanie ich w mieszkaniu jest niewygodne, pozbawia nas miejsca, które szczególnie w takich miesiącach, jak wrzesień, jest bardzo potrzebne. Jak więc pozbyć się starego komputera zalegającego na biurku, czy też uprzątnąć szuflady z dawno już niedziałających drobnych urządzeń, takich jak telefon komórkowy, słuchawki czy mp3?Aby cieszyć się wolną przestrzenią swojego lokum, wystarczy oddać zużyty sprzęt elektrycznyi elektroniczny w dedykowanych punktach zbierania. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna.Sprawdź, gdzie znajdują się dedykowane punkty zbierania w Koszalinie:ul. Paderewskiego 1, CH Atrium Koszalin, każda ostatnia sobota miesiąca w godz. 11.45-14ul. Jana Pawła II 20, CH Galeria EMKA Każda ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-11.30Nagrody za kupony!Za niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne oddane w punkcie zbierania elektrośmieci rozdawane są kupony Funduszu Oświatowego, które można przekazać jednej z 18 koszalińskich szkół, uczestniczących w programie „Moje miasto bez elektrośmieci". Po co? Za zebrane kupony placówki oświatowe mogą otrzymać nowoczesne pomoce dydaktyczne, takie jak tablice multimedialne, rzutniki, a także sprzęt sportowy oraz elementy wyposażenia sal.Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami?Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak lodówki, pralki, kuchenki elektryczne, mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tę usługę, wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pli wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu, możesz też pozbyć się mniejszych urządzeń.Aby zamówić usługę, wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl.  Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Nie pokazuj artykułu na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 273539 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola