Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Biegacze na strat! Ruszył Bieg Herkulesa!

Data publikacji: 2014-04-17, Data modyfikacji: 2014-04-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  biegi Krótkie streszczenie artykułu:  14 kwietnia oficjalnie ruszyła promocja Biegu Herkulesa – wyjątkowej imprezy sportowej, która zadebiutuje w Koszalinie 26 lipca tego roku. Kategoria:  Wiadomości Sport Treść:  O imprezie mieszkańców miasta poinformowali Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, Jakub Pyżanowski, prezes ZOS sp. z o.o oraz Arkadiusz Kozak, kierowników obiektów orlik, pomysłodawca i organizator wydarzenia.  Do udziału w imprezie ZOS sp. z o.o. zaprasza wszystkich entuzjastów biegania – tej najbardziej naturalnej dyscypliny sportowej. Zarówno uczestnikom, jak i widzom gwarantujemy wiele niezapomnianych emocji i wrażeń, które zapewni im to niezwykle widowiskowe, przemyślane i zaplanowane z pomysłem wydarzenie. Takiej imprezy jeszcze w Koszalinie nie było. Start i meta Biegu Herkulesa będą wyznaczone na Stadionie Sportowym Bałtyk przy ul. Stawisińskiego. Sześciokilometrowa trasa, którą pokonają biegacze, będzie trudna i urozmaicona. Każdy z zawodników musi wykazać się sprawnością fizyczną, mierząc się z 12 przeszkodami, symbolizującymi 12 prac Herkulesa. Jakie to będą przeszkody? Część z nich można już dziś zobaczyć na stronie www.biegherkulesa.pl, inne organizatorzy zdradzą przed samą imprezą. Na tej stronie na bieżąco prezentowane będą wszystkie interesujące, ważne, praktyczne i przydatne informacje związane z Biegiem. Bardzo ważne – impreza ma się stać ważnym elementem promocji nowej inwestycji w mieście – koszalińskiego zalewu na zbiorniku retencyjnym. Trasa Biegu będzie biegła wokół zalewu i dalej Dzierżęcinką w kierunku Parku Książąt Pomorskich. Założeniem imprezy jest promowanie Koszalina jako miasta ludzi aktywnych, miasta, które stwarza mieszkańcom wiele możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Bieg to impreza ogólnopolska – bardzo cieszy nas, że pozyskaliśmy do współpracy niesłychanie popularny program radiowej Trójki „Biegam bo Lubię", aktywizujący od lat środowiska biegaczy – zarówno profesjonalne, jak i amatorskie. W Biegu Herkulesa może wziąć udział 480 osób, które wystartują w kolejnych turach, w godzinnych odstępach. O godz. 18 zaprosimy zawodników do udziału w biegu zespołowym. O godzinie 11 najmłodsi biegacze wezmą udział w MINIBIEGU HERKULESA, a o godz. 14 odbędzie się bieg wyłącznie dla kobiet.  Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Pokazuj artykuł sponsorowany na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 258452 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola