Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpłatnie autobusem

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Z inicjatywy prezydenta Piotra Jedlińskiego w czerwcu br. radni podjęli  uchwałę Rady Miejskiej, na mocy której od 3 września 2018 r. do 21 czerwca 2019 r. zameldowani w Koszalinie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli korzystać bezpłatnie z przejazdów koszalińską komunikacją miejską. Wystarczy ważna legitymacja szkolna, którą należy mieć przy sobie podczas kontroli biletów. Ten pilotażowy program obowiązuje bez ograniczeń w każdy dzień tygodnia. Wkrótce przeprowadzone zostaną pierwsze badania w autobusach, które pozwolą stwierdzić, jaki procent pasażerów stanowią osoby objęte programem. Po analizie tych danych oraz zebraniu opinii i uwag samych zainteresowanych, podjęta zostanie decyzję, czy program pilotażowy będzie kontynuowany.Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy nie są zameldowani w Koszalinie oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i policealnych do 21 roku życia będą uprawnieni – tak jak dotychczas – do ulgowych przejazdów komunikacją miejską.

Pełna treść wiadomości na: 5219 at koszalin.pl
koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola