Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji: 2016-12-04, Data modyfikacji: 2016-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo,

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

To Święto, którego celem jest promowanie aktywności osób niepełnosprawnych, organizowanie wsparcia dla ich godności oraz zapewnienie im równego uczestnictwa  w życiu społecznym.

 W tym dniu słowa: tolerancja, równouprawnienie oraz integracja nabierają szczególnego znaczenia. 

Z okazji Święta pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie angażują się w niesienie pomocy osobom z niepełnosprawnością.

Dziękuję organizacjom pozarządowym, wolontariuszom oraz wszystkim, którym jest bliski los osób niepełnosprawnych. Państwa zaangażowanie oraz wiedza o problemach środowiska sprawiają, że jesteście bardzo cennym partnerem w tworzeniu coraz lepszych rozwiązań służących osobom z niepełnosprawnością.

Słowa szczególnego uznania kieruję również do głównych bohaterów dzisiejszego Święta. Życzę wszystkim z Państwa, którzy borykają się z różnego rodzaju barierami kulturowymi, psychospołecznymi, architektonicznymi, komunikacyjnymi, prawnymi – aby tych przeszkód było coraz mniej, a Koszalin stawał się dla Państwa coraz bardziej przyjazny i otwarty.

redakcja, Źródło artykułu: koszalin.pl, Autor zdjęć: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola