Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mielno: Kolejny projekt dofinansowany

Data publikacji: 2017-12-22, Data modyfikacji: 2017-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Mielno: Kolejny projekt dofinansowany

W lutym br. Gmina Mielno złożyła trzy wnioski o dofinansowanie projektów turystycznych w ramach działania 4.9 RPO WZ 2014-2020. W sierpniu cieszyliśmy się z podpisania dwóch umów: na „Skarbnicę Wioski Rybackiej w Chłopach” oraz „Rozwój Promenady Przyjaźni w Mielnie”. W końcu listopada wpłynęła informacja o dofinansowaniu ostatniego z tych projektów pod nazwą „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie”. Całkowita wartość projektu to 1167061,33 zł, a pozyskane dofinansowanie to 531 186,60 zł.

To wielki sukces, żadna inna gmina w województwie nie złożyła tylu projektów. Suma pozyskanych środków z tego konkursu to 3 023 931,07 zł. 

„Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie” to oryginalny i wyjątkowy produkt turystyczny, mocno związany z lokalnymi zasobami przyrodniczymi i kulturowymi. Będzie to rodzaj ścieżki przyrodniczej, która będzie prowadzić przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy oraz inne obiekty: grodziska i bunkry. Najbardziej charakterystyczne elementy ścieżki to wielkie figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska, taras widokowy oraz dwa nowe „opakowania” bunkrów. To typowo rodzinny produkt, wielka frajda dla dzieci i zachęta do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka Mielna. 

Otwarcie „leśnej pętli” nastąpi już latem 2018 r.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola