Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mielno: Nowa droga Gąsek

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Mielno: Nowa droga Gąsek

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej (3504Z) w miejscowości Gąski. Inwestycja realizowana była na odcinku ok. 2400 metrów i obejmowała wzmocnienie konstrukcji jezdni, poprzez ułożenie warstw bitumicznych wraz z wykonaniem poszerzenia jezdni do sześciu metrów. 

Dodatkowo wybudowano chodniki o łącznej długości 2,9 km (częściowo obustronnych) oraz ścieżkę rowerową na całym odcinku. Droga została wyposażona w odpowiednią infrastrukturę, m.in. kanalizację deszczową, przejścia dla pieszych z azylami, zjazdy do poszczególnych posesji, pobocza oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Wartość zadania wyniosła 7.246.757,23 PLN. Połowę kosztów inwestycji pokryto środkami pozyskanymi z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Pozostałą część sfinansowały samorządy powiatu i gminy Mielno.

Symboliczne otwarcie drogi i przekazanie jej do użytku odbyło się 25 października 2017 roku z udziałem starosty koszalińskiego Mariana Hermanowicza, burmistrz Mielna Olgi Roszak-Pezały, wicestarosty Dariusza Kalinowskiego, członka zarządu powiatu i radnego Marka Gila, sołtysa Gąsek Józefa Fryczkowskiego, a także przedstawicieli wykonawcy i mieszkańców.
UG Mielno, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola