Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mielno: Projekt Skarbnica

Data publikacji: 2017-07-27, Data modyfikacji: 2017-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Mielno: Projekt Skarbnica

W Chłopach powstanie "Skarbnica" czyli nowoczesny, multimedialny obiekt łączący funkcje muzealne i edukacyjne.

Projekt Gminy Mielno pn. "Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach" otrzymał dofinansowanie w wysokości 824 157,59 zł w ramach działania 4.9 RPO WZ 2014-2020. Całkowity koszt to ponad dwa mln zł.

W budynku będą gromadzone lokalne pamiątki, związane głównie z tradycjami rybackimi, ale także znajdą się nowoczesne ekspozycje związane z Bałtykiem, ekologią, środowiskiem morskim itp. Obiekt będzie udostępniany turystom indywidualnym ale głównie zakłada się organizację wydarzeń dla grup zorganizowanych, szczególnie młodzieży i dzieci. 

„Skarbnica” będzie więc samoistnym produktem turystycznym ale także bazą do zwiedzania miejscowości Chłopy, która posiada unikalną w skali kraju tradycyjną zabudowę. 

Ważnym elementem lokalnej tradycji jest kuchnia, dlatego „Skarbnica” będzie posiadać dużą i bogato wyposażoną kuchnię, w której będzie można organizować warsztaty kulinarne. Oczywiście na stole nie zabraknie ryb od miejscowych rybaków.

Termin realizacji przedsięwzięcia - do września 2018r.
informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola