Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt FABRYKA AKTYWNOŚCI

Data publikacji: 2016-11-14, Data modyfikacji: 2016-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 

W okresie 01.10.2016r. - 31.08.2017r. na terenie województwa zachodniopomorskiego realizowany jest projekt „FABRYKA AKTYWNOŚCI". W jego ramach oferowane jest bezpłatne kompleksowe wsparcie w znalezieniu zatrudnienia dla 48 osób:
- indywidualne poradnictwo zawodowe (opracowanie IPD),
- indywidualne pośrednictwo pracy,
- szkolenie zawodowe zakończone egzaminem zewnętrznym z certyfikatem w zawodach do wyboru: monter płyt kartonowo-gipsowych lub tapicer,
- trzymiesięczny płatny staż zawodowy u zachodniopomorskich pracodawców.

Projekt skierowany jest do osób:
- w wieku 30+,
- biernych zawodowo, czyli takich, które: nie pracują, nie są zrejestrowane jako bezrobotne, nie uczą się (za wyjątkiem studentów dziennych, wieczorowych, zaocznych), nie prowadzą praktyki zawodowej, nie prowadzą działalności gospodarczej czy gospodarstwo rolnego, nie są członkiem rodziny bezpłatnie pomagającym w prowadzeniu działalności gospodarczej lub przebywają na urlopie wychowawczym i nie są zarejestrowane jako osoby bezrobotne,
- kobiet lub osób z wykształceniem co najwyżej średnim lub osób w wieku powyżej 50 + lub osób niepełnosprawnych,
- zamieszkujących tereny gmin wiejskich i miejsko-wiejskich obszaru Specjalnej Strefy Włączenia województwa zachodniopomorskiego - dokładny wykaz gmin dostępny jest na stronie http://irszczecin.pl/index.php?id=281 .

Organizatorzy zapewniają:
- materiały szkoleniowe,
- stypendium szkoleniowe,
- stypendium stażowe w wysokości 1300 zł miesięcznie,
- zwrot kosztów dojazdów dla 70% uczestników,
- badania lekarskie i ubezpieczenie NNW.
W wyniku udziału w projekcie uczestnicy/uczestniczki zdobędą kwalifikacje i umiejętności zawodowe poszukiwane przez pracodawców oraz zyskają wiedzę o tym, jak poruszać się na rynku pracy, ponadto min. 24 osoby (50% uczestników) znajdą zatrudnienie.
Do 23 listopada trwa zbieranie formularzy do pierwszej tury rekrutacji do projektu. Więcej informacji oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie: www.irszczecin.pl, w zakładce o projekcie.
Projekt „FABRYKA AKTYWNOŚCI" realizowany jest przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie w partnerstwie z UniPRomotion Magdalena Kosobucka w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.
ZAPRASZAMY DO FABRYKI AKTYWNOŚCI!
WIĘCEJ INFORMACJI: http://irszczecin.pl/index.php?id=281

 

, Źródło artykułu: fabryka@unipromotion.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola