Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rower Miejski i droga rowerowa w Tychowie zrealizowana w ramach ZIT KKBOF

Data publikacji: 2018-08-27, Data modyfikacji: 2018-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
20 rowerów miejskich, którymi można poruszać się po terenie całej gminy Tychowo oraz nowy odcinek drogi rowerowej łączący centrum miasta z dworcem kolejowym to inwestycja, która w dniu 27 sierpnia 2018 r. została uroczyście otwarta przez Roberta Falanę - Burmistrza Miasta Tychowo.Wybudowana ścieżka pieszo – rowerowa przebiega przy głównych zakładach pracy w Tychowie tj. Pommernfisch Sp. z o.o., Arla Foods Sp. z o.o. oraz Trend Meble. Droga rozpoczyna się od głównego ronda w Tychowie przy ul. Dworcowej i prowadzi w stronę Dworca Kolejowego, na odcinku 726 mb. długości. Odcinek ten łączy ul. Dworcową z ul. Białogardzką, która prowadzi do istniejącej strefy ekonomiczniej „Tychowskiej Strefy Inwestycyjnej” Podstrefy Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej a kończy się przy ul. Kolejowej, która prowadzi do dworca kolejowego w Tychowie.W ramach projektu uruchomiono również Tychowski Rower Miejski z dwiema stacjami rowerowymi dla 20 rowerów w tym dwóch tandemów, które jak podkreśla Burmistrz Miasta Robert Falana cieszą się największą popularnością. Stacje rowerowe znajdują się w dwóch strategicznych miejscach łącząc dworzec kolejowy z oddalonym ok. 3 km centrum miasta.Celem projektu jest zmniejszenie emisji CO2 oraz ułatwienie dotarcia mieszkańcom niepodróżującym transportem samochodowym do pracy z miejsca przesiadkowego.Informacje o projekcie:Tytuł projektu: Budowa drogi pieszo-rowerowej z centrum miejscowości Tychowo od skrzyżowania z ul. Białogardzką wzdłuż ul. Dworcowej do ul. Kolejowej prowadzącej do dworca kolejowegoOkres realizacji projektu: 01/01/2018 – 30/09/2018Podpisanie Umowy o dofinansowanie projektu: 2 sierpnia 2017 r.  Wartość projektu: 1 014 020 złWartość dofinansowania: 816 135,78 zł (84,9999965631%)           

Pełna treść wiadomości na: 5222 at koszalin.pl
koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola