Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szynobusem nad morze

Data publikacji: 2018-06-22, Data modyfikacji: 2018-07-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Już po raz jedenasty zostanie uruchomione sezonowe połączenie z Koszalina do Mielna Koszalińskiego. Partnerami przedsięwzięcia, tak jak do tej pory, są:Województwo Zachodniopomorskie;Gmina Miasto Koszalin;Gmina Mielno;Zarządca linii kolejowej nr 427 Mścice-Mielno KoszalińskieOperator – Przewozy Regionalne Sp. z o. o.Każdego roku czas kursowania pociągu jest różny, tak jak liczba par szynobusu – w tym roku korzystać z niego można od  23 czerwca do 2 września (72 dni). Kursy zostały dopasowane do natężenia ruchu na podstawie corocznych analiz:6 par szynobusu – od poniedziałku do czwartku  w terminie od 23.06 do 2.0910 par szynobusu - od piątku do niedzieli i 15.08  (dodatkowe 4 kursy)11 par szynobusu - od soboty do niedzieli i 15.08 (dodatkowo 1 para w weekendy)Pierwszy kurs z Koszalina o godz. 9:22, a ostatni kurs z Mielna o 21:40 Łączna liczba kursów – 1.174. Na prośbę Prezydenta Miasta cena biletów została utrzymana na poziomie z lat ubiegłych i wynosi 5 zł, z zachowaniem wszystkich ulg stosowanych w Przewozach Regionalnych. Szacunkowy koszt uruchomienia przewozów osób na trasie kolejowej Koszalin-Mielno Koszalińskie w okresie wakacji został określony na poziomie 233.908,99 zł (utrzymanie poziomu z zeszłego roku). Załącznik: szynobus.jpg

Pełna treść wiadomości na: 5178 at koszalin.pl
koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola