Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Koszalinie zainaugurowano cykl spotkań dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”

Data publikacji: 2018-05-24, Data modyfikacji: 2018-05-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W Koszalinie zainaugurowano cykl spotkań dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”
 • W spotkaniu uczestniczyli wiceminister finansów, zastępca Szefa KAS Paweł Cybulski oraz zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Arkadiusz Jedynak.
 • Eksperci z zachodniopomorskiej KAS wyjaśniali przedsiębiorcom podatkowe aspekty związane z prowadzeniem firm.

„Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany" – to hasło ogólnopolskich spotkań informacyjnych organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa są partnerami tego przedsięwzięcia.

Partnerstwo administracji i biznesu
Tematem konferencji w Koszalinie były zmiany, które przynosi reforma prawa gospodarczego, w tym Konstytucja Biznesu. Celem regionalnych spotkań z przedstawicielami mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest przybliżenie im nowych rozwiązań prawnych, ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej.

„Budowa partnerskich relacji administracji ze światem biznesu wymaga dużego zaangażowania obu stron, zarówno urzędników jak i podatników. Dla KAS bardzo ważna jest Konstytucja Biznesu i wprowadzane w oparciu o nią nowe zasady wpisane w tworzące się ustawodawstwo. Tworzymy nowe środowisko biznesowe dla uczciwych przedsiębiorców, chcemy im pomagać" - powiedział wiceminister Paweł Cybulski.

Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej Arkadiusz Jedynak przedstawił prezentację Ministerstwa Finansów ,,3×P w praktyce - podatkowe udogodnienia dla firm". „3×P to prosty, przyjazny i przejrzysty system podatkowy. Zmieniamy się dla przedsiębiorców, KAS to nowa organizacja, która skutecznie egzekwuje podatki oraz wspiera uczciwych przedsiębiorców" – mówił.

Strefa informacyjna dla przedsiębiorców
Konferencji towarzyszyła strefa informacyjna, w ramach której eksperci zachodniopomorskiej KAS udzielali przedsiębiorcom informacji na tematy podatkowe, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej – w zakresie PIT (opodatkowanie działalności gospodarczej) oraz VAT (JPK, kasy rejestrujące).

Koszalin to pierwszy punkt na ogólnopolskiej mapie
Spotkanie w Koszalinie było pierwszym w ramach zaplanowanego cyklu kilkudziesięciu konferencji na terenie kraju. Cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – uczestniczyło w nim ok. 240 osób.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim (23 maja) a następne w Chełmie (4 czerwca). Założeniem organizatorów jest dotarcie do jak największej grupy przedsiębiorców i przekazanie im informacji o zmianach i ułatwieniach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych i prawa przedsiębiorców.

Ministerstwo Finansów, Źródło artykułu: Ministerstwo Finansów, Autor zdjęć: Ministerstwo Finansów
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola