Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kładka prowadząca na peron zamknięta, właściciela brak

Data publikacji: 2014-07-30, Data modyfikacji: 2014-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  ostrowiec tory kolej pociąg przejście Krótkie streszczenie artykułu:  Kuriozalna sytuacja przy dworcu kolejowym. Mieszkańcy chodzą po torach, bo nikt nie zapewnił bezpiecznego przejścia. Kategoria:  Wiadomości Interwencje Nasze sprawy Treść:  Po wielu miesiącach negocjacji i ustaleń w Ostrowcu Świętokrzyskim powstało bezpieczne przejście przez tory kolejowe na ulicy Sandomierskiej bocznej. Tymczasem kilka kilometrów dalej, zamknięta została kładka, prowadząca na peron kolejowy. Mieszkańcy znów chodzą przez tory.ZAMKNIĘTE, BO NIEBEZPIECZNEBezpieczeństwo ludzi to argument podnoszony najczęściej podczas dyskusji z władzami Polskich Linii Kolejowych, które po budowie najnowszego odcinka ulicy Zagłoby, zabroniły przechodzenia przez tory na ulicach Sandomierskiej bocznej i Mostowej. Wzbudziło to ogromne niezadowolenie mieszkańców, którzy aby przedostać się na drugą stronę, musieliby nadrabiać kilka kilometrów. Przez wiele miesięcy chodzili więc nielegalnie, przez tory licząc na to, że nikomu krzywda się nie stanie.Udało się w końcu dojść do porozumienia z zarządcą torów w przypadku obu przejść. To prowadzące na ulicę Sandomierską, wybudowane za pieniądze z budżetu miasta, jest już gotowe. Labirynt barierek nie jest może wygodny, ale też nie aż tak uciążliwy, by się do niego nie przyzwyczaić. Korzystający z niego od kilku dni piesi i rowerzyści, mogą czuć się bezpieczni.NIE MA KŁADKI ANI PRZEJŚCIADo kuriozalnej sytuacji doszło jednak kilka kilometrów dalej, w sąsiedztwie nieczynnego dworca kolejowego. Jedyna bezpieczna droga na peron została zamknięta przez nadzór budowlany. Stan nie remontowanej od lat kładki jest fatalny i zagraża każdemu, kto na nią wejdzie. Zarządca obiektu został zobowiązany do jej wyremontowania w ciągu trzech miesięcy. Nie zrobiono tego, więc obiekt został zamknięty.Na efekty długo czekać nie trzeba było. Udający się na peron, aby się tam dostać przechodzą przez tory, gdyż najbliższe bezpieczne przejście jest kilometr dalej.Odpowiedzialnych za tę sytuację próżno szukać. W Urzędzie Miasta poinformowano nas, że kładka nie jest własnością miasta i skierowano do spółki Polskie Koleje Państwowe. Tam też jednak właścicieli nie ma.- Polskie Koleje Państwowe nie są właścicielem tej kładki, chociaż faktycznie to do nas skierowano pismo z nadzoru budowlanego – mówi Aleksandra Dąbek, rzecznik prasowy spółki. – Obiekt ma nieuregulowany stan prawny, dlatego w najbliższym czasie chcemy doprowadzić do spotkania z przedstawicielami władz miasta oraz Polskich Linii Kolejowych i wyjaśnić tę kwestię. Póki co wykonamy niezbędny remont.Prace zabezpieczające mają się rozpocząć w czwartek. Polskie Koleje Państwowe zwrócą się też do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o jak najszybsze dopuszczenie kładki do ruchu pieszegoAnna ŚLEDZIŃ[email protected]  Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Nie pokazuj artykułu na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 270549 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola