Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ostatnia droga dziewczynek z Koszalina

 
Zakończyły się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych nastolatek z Koszalina. Ciała Amelii, Karoliny, Małgosi, Wiktorii i Julii były składane do grobów przy piosence, wykonywanej przez jedną ze zmarłych dziewczyn. - To, co od razu przychodzi do głowy, to przyjaźń. W tej przyjaźni były razem i w niej pozostaną na zawsze - mówił w trakcie homilii ks. Wojciech Pawlak, który był katechetą nastolatek. Około 12:00 zakończyła się msza święta, którą poprowadził ks. Wojciech Pawlak. To wikariusz parafii pw. św. Kazimierza, który uczył zmarłe uczennice gimnazjum religii. Jak tłumaczył w rozmowie z Polskim Radiem Koszalin, rzecznik kurii koszalińskiej ks. Wojciech Parfianowicz rodzina chciała, aby uroczystości pogrzebowe odprawił bliski rodzin tragicznie zmarłych dziewczynek. – To jest zrozumiałe, że ta uroczystość będzie miała taki intymny charakter, w jakimś sensie zamknięty – mówił ks. Parfianowicz. W trakcie uroczystości ks. Wojciech Pawlak przekazał wiadomość o wspólnej modlitwie papieża Franciszka z rodzinami tragicznie zmarłych dziewczynek. – Trwa z nami w modlitwie pomimo kilometrów ojciec święty, wiedząc o tym, co przeżywamy. Wspierając nas modlitwą, prosząc dobrego Boga o niebo dla dziewczynek, a najbliższych przytulając do serca. Taka informacja, wiadomość od ojca świętego do nas dotarła – powiedział ks. Pawlak podczas mszy w kościele pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Około 1000 osób zebrało się pod kościołem św. Kazimierza w Koszalinie. Żałobnicy udali się na cmentarz komunalny. Miasto zapewniło bezpłatny przejazd autobusami tym, którzy chcieli uczestniczyć w pogrzebie. Przed godziną 14 wyruszył kondukt pogrzebowy z ulicy Kamieniarskiej w kierunku cmentarza. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Prezydent Koszalina poinformował, że tragicznie zmarłe dziewczęta spoczną obok siebie. Na czele konduktu były ustawione krzyże. Za nimi szły osoby, które chciały wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych. Następnie jechały karawany z ciałami dziewczynek, a za nimi członkowie rodziny. Ciała 15-latek składane są do grobów do piosenki, śpiewanej przez Wiktorię, jedną ze zmarłych dziewczyn. – Nasza rodzina to zawsze będzie 5 osób, w tym ty – powiedział na cmentarzu ojciec jednej z dziewczynek. Rodziny podziękowały mieszkańcom za udział w pogrzebie i prosili, aby nie składać im dziś kondolencji. W szkole, której uczyły się 15-latki odwołano tego dnia zajęcia. Nauczyciele oraz uczniowie będą uczestniczyć w pogrzebie. Mieszkańcy Koszalina są pogrążeni w żałobie. – Ludzie są bardzo pogrążeni w bólu. Taka tragedia, że trzeba składać kwiaty, jak najbardziej. Katastrofa dla Koszalina, to najgorsze wydarzenie od wielu lat w mieście. Każdy to indywidualnie przeżywa. Łzy się cisną do oczu. Wielka przykrość. Coś okropnego. Straszna tragedia – podkreślają koszalinianie w rozmowie z Radiem Szczecin. Jednocześnie chwalą władze miasta za reakcję i pomoc w organizacji pogrzebu. Do tragedii w koszalińskim escape roomie doszło w piątek, 4 stycznia. W śmiertelnej

 


Plotka Polska
 
Data pliku video: 2019-01-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola