Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostatnia droga sportowca Józefa Warchoła Koszalin

 
Koszalin: Ostatnia droga znanego sportowca Józefa Warchoła. W Koszalinie, dnia 18 września br. pożegnano znanego i utytułowanego sportowca Józefa Warchoła. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w koszalińskiej katedrze od wystawienia trumny z ciałem. Następnie odbyła się uroczysta Eucharystia której przewodniczył proboszcz katedry ks. Antoni Tofil. Po mszy, przed pomnikiem Jana Pawła II uformował się kondukt żałobny gdzie ulicami miasta odprowadził Józefa Warchoła w ostatniej drodze na koszaliński cmentarz. Sportowca pożegnały tłumy. Józef Warchoł był zawodowym mistrzem świata i dwukrotnym mistrzem Europy w kick-boxingu. Dziewięć razy zdobywał mistrza kraju. Walczył w MMA gdzie raz wygrał z Bazelakiem. W ostatnich latach był trenerem jak również założycielem Fight Clubu Koszalin. Były mistrz świata i Europy, od dawna zmagał się z ciężką chorobą- miał problemy z krzepliwością krwi. Niestety przegrał. Miał zaledwie 51 lat.

 


Elżbieta Subocz
 
Data pliku video: 2015-09-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola