Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

12 marca 2013 r. na II piętrze Galerii Ratusz odbył się wernisaż malarstwa Krystyny Jankowskiej "Metafizyka obrazu".

Data publikacji: 2018-12-18, Data modyfikacji: 2018-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Organizatorami wystawy są: Prezydent Miasta Koszalina i Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin Słupsk. Krystyna Jankowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Witraż prof. Wojciecha Sadleya z aneksem z malarstwa sztalugowego. Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, tkaniną artystyczną oraz malarstwem sztalugowym i witrażem.Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w różnych miastach Polski oraz na Słowacji. Jej prace prezentowane były m.in. podczas: - 8. Międzynarodowego Nadbałtyckiego Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni (2010), - 6. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna” (2010), - wystawy "Odbicia koloru" w Domu Polsko – Słowackim, Bardejów (2012), - 7. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" (2012) - Wyróżnienie i Nagroda Fundacji Akapi.

Pełna treść wiadomości na: 5804 at koszalin.pl
koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola