Belka
Niedziela, 6 Lipca 2025   imieniny: Lucja, Dominika, Teresa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

9 maja 2017 r. w Galerii Ratusz odbył się wernisaż Wala Jarosza.

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Wal Jarosz ukończył studia artystyczno-pedagogiczne na WSP w Częstochowie. Urodzony w podwarszawskiej wsi Złotokłos od blisko trzydziestu lat mieszka i tworzy w Koszalinie. Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych, założyciel grupy twórczej Group4 i organizator wystaw jej członków. Działa w wielu portalach artystycznych, organizuje plenery i wystawy dla artystów tam poznanych. Jego twórczość to głównie malarstwo olejne, pastel olejny, czasem akwarela, gwasz, rysunek, collage. Ulubionymi tematami są: postać ludzka, zwierzęta, krajobrazy, portrety, formy abstrakcyjne. Tworzy również cykle prac tj. Gęby, Zwierzę, Podwórka, Jestem kobietą, Abstrakt, Końskie wariacje. W Galerii Ratusz zaprezentowano zestaw prac: „Znane i nieznane zakątki Koszalina”, wykonanych w  pasteli, oleju na płótnie oraz  w technice mieszanej. Część prac powstawała na żywo, w plenerze, pozostałe wykonano w pracowni, na podstawie szkiców oraz  z wyobraźni.

Pełna treść wiadomości na: 5588 at koszalin.pl
koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola