Belka
Niedziela, 11 Maja 2025   imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Cyrk jest śmieszny. Nie dla zwierząt.

Data publikacji: 2013-10-13, Data modyfikacji: 2013-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  koszalin Klub Krytyki POlitycznej cyrk zwierzęta Krótkie streszczenie artykułu:  Na jeden dzień do Koszalina przyjechał Cyrk Arlekin. Koszaliński Klub Krytyki Politycznej postanowił wykorzystać jego przybycie do protestu przeciwko wykorzystywaniu zwierząt i zadawaniu im cierpienia. Kategoria:  Wiadomości Teraz Koszalin Treść:  Niedzielna akcja stanowiła wsparcie dla kampanii "Cyrk bez zwierząt" prowadzonej w całej Polsce przez rozmaite organizacje i grupy nieformalne, walczące o przestrzeganie praw zwierząt. Jej celem jest zwrócenie uwagi na życie niewinnych zwierząt więzionych dla rozrywki człowieka oraz doprowadzenie – na wzór innych państw – do zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie Polski. Podobne protesty odbywały się w ostatnim czasie m.in. w Poznaniu, Szczecinie i Puławach. Samo przebywanie zwierzęcia w cyrku oznacza dla niego cierpienie. Główne zarzuty aktywistów to oderwanie zwierząt od naturalnego środowiska, przetrzymywanie w ciasnych klatkach, dyskomfort związany z częstym przewożeniem. Zwierzęta aby potem przynosić zysk są tresowane; często to naraża ich zdrowie i życie, wymuszane bowiem na nich zachowania są całkowicie nienaturalne. Więcej na ten temat można poczytać na stronach Kampanii „Cyrk bez zwierząt". W akcji na terenach podożynkowych wzięli udział członkinie i członkowie Klubu Krytyki Politycznej w Koszalinie, przedstawiciel Partii Zielonych oraz Piotr Zemła, wschodząca gwiazda koszalińskiego swingu. Rozdano kilkadziesiąt ulotek, zbierano podpisy pod petycją do prezydenta Jedlińskiego o zakaz występów na terenie miasta dla cyrków wykorzystujących zwierzęta, odbyto kilka rozmów na temat problemu wykorzystywania zwierząt. Celem było zwiększenie świadomości tego czym cyrk dla zwierząt jest. Organizatorzy nie liczyli, na to, że ktokolwiek z wizyty w Cyrku Arlekin tego dnia zrezygnuje, zwłaszcza, że niemal wszyscy odwiedzający go byli z dziećmi, którym trudno by wytłumaczyć nagłą zmianę decyzji. Może jednak następnym razem zastanowią się czy nie poszukać innej rozrywki? O tym wszystkim nie wiedział pewien "dziennikarz obywatelski", który po raz kolejny padł ofiarą swojego braku odwagi. Zamiast podejść i porozmawiać był zdolny jedynie do zrobienia kilku zdjęć z dość znacznej odległości. To co by od organizatorów protestu usłyszał, zapewne mocno by się nie zgadzało z tezą, którą przyjął już przed wyjściem z domu...  Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Pokazuj artykuł sponsorowany na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 236060 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola