Belka
Niedziela, 28 Kwietnia 2024   imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Czas pożegnań, czas powitań

Data publikacji: 2019-03-29, Data modyfikacji: 2019-03-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej z ratuszem pożegnała się Janina Ciesiołkiewicz, skarbnik miasta nieprzerwanie pełniący tę funkcję od 1999 roku. Były kwiaty, laudacje i... łzy wzruszenia. Pani Janeczka odchodzi na zasłużoną emeryturę, po 54 latach pracy. Wychowała przez ten czas pod swoimi skrzydłami niejednego finansowego fachowca - jej wiedza, doświadczenie i umiejętności są wzorem. Nowym skarbnikiem miasta została Katarzyna Macko, dobrze znana w koszalińskim ratuszu, w którym pracuje od ponad 20 lat. Ostatnio była dyrektorem Wydziału Księgowości UM. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć powodzenia na tej nowej drodze rozwoju zawodowego.   Janina Ciesiołkiewicz Urodziła się w 1946 r. w Wawrowie (woj. warmińsko-mazurskie). Pracę zawodową rozpoczęła jako księgowa w 1965 roku w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Kuczborku. W Koszalinie pracowała w Urzędzie Powiatowym (1973-1975), Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej Prasa Książka Ruch (1975-1986) i Regionalnym Związku Spółdzielni Inwalidów. W 1991 roku rozpoczęła pracę w Urzędzie Miejskim jako inspektor w Wydziale Handlu i Rozwoju Gospodarczego. Od 1995 roku Naczelnik Wydziału Finansowego,  a od 3 grudnia 1999 r. Skarbnik Miasta. Po 54 latach pracy zawodowej odchodzi na emeryturę. Odznaczenia: 2009 Odznaka Srebrnego Łuku za zasługi dla ruchu "Amazonek" 2010 Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego 2013 Srebrna Odznaka Honorowa Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej 2015 Krzyż 95 Lat Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej       Katarzyna Macko Rodowita koszalinianka, po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczęła naukę w Zespole Szkół nr 1. Będąc uczennicą tej szkoły została laureatem olimpiady ekonomicznej. Potem były studia ekonomiczne na Uniwersytecie  Szczecińskim, które ukończyła w 1996 roku. Początkowo pracowała w Pomorskim Banku Kredytowym (obecnie PKO SA), a następnie była główną księgową w Szkole Podstawowej nr 18. Ponad 20 lat temu zaczęła pracę w Urzędzie Miejskim. W 2005 roku ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie i finanse w jednostkach samorządu terytorialnego”, które odbywały się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. W tym samym roku została kierownikiem Referatu Wydatków i Analiz Oświatowych Wydziału Edukacji. Od 1 października 2018 roku jest dyrektorem Wydziału Księgowości UM w Koszalinie. Lubi kontakt z przyrodą oraz podróże po Polsce.  

Pełna treść wiadomości na: 6032 at koszalin.pl
koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola