Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Piątek, 4 Lipca 2025   imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Koszalin chórami stoi

Data publikacji: 2012-07-18, Data modyfikacji: 2012-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Koszalin chórami stoi

17 lipca po raz 42. w Koszalinie rozpoczęło się Polonijne Lato 2012. Jak co roku do miasta przyjechały chóry polonijne, które tym razem mają swoje stałe siedziby w Belgii, Rosji, Czechach, Białorusi i Litwie.

- Jan Paweł II powiedział kiedyś: „Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro - Ojczyznę". I jest to bez wątpienia prawda, która obowiązuje także poza granicami naszego kraju. Koszalin już od 1970 roku, czyli od 42 lat jest miejscem spotkań Polonii z różnych stron świata, powrotu na ziemię przodków i narodowych korzeni - mówił podczas uroczystego otwarcia imprezy na placu Polonii prezydent Piotr Jedliński.

W tym roku w Polonijnym Lecie bierze udział dziewięć zespołów, w tym chór "Ojczyzna" złożony ze słuchaczy Studium Dyrygentów Chórów Polonijnych pochodzących z 13 krajów Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Tradycyjnie Polonijne Lato rozpoczęło się na pl. Polonii, skąd udano się do Amfiteatru. Tam odbył się Koncert Powitalny, w czasie którego wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" ze Szczecina.

Koncert Galowy rozpocznie się w niedzielę, 22 lipca o godz. 20 w Amfiteatrze.

Organizatorem Polonijnego Lata jest Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Prezydent Koszalina.

 

koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl, Autor zdjęć: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola