Belka
Poniedziałek, 12 Maja 2025   imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Koszalin: ePUAP, czyli bez wizyty w urzędzie

Data publikacji: 2013-10-15, Data modyfikacji: 2013-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  urząd miejski koszalin epuap koszalin Krótkie streszczenie artykułu:  Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, czyli ePUAP, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za wizytami w urzędach. Nie trzeba mieć nawet podpisu kwalifikowanego, wystarczy tzw. profil zaufany. Kategoria:  Teraz Koszalin Treść:  - ePUAP to, mówiąc najprościej, system komunikacji elektronicznej między mieszkańcami a administracją - wyjaśnia Mariusz Kalman, informatyk i administrator sieci w koszalińskim ratuszu. - Siedząc wygodnie przed monitorem własnego komputera, można dzięki tej platformie załatwić przeróżne sprawy, które dotychczas wymagały osobistej wizyty w różnych urzędach, nie tylko w ratuszu.W Koszalinie poprzez ePUAp skontaktować się można m.in. z ratuszem, ZUS-em, urzędem skarbowym, sądem rejonowym, MOPS-em, Archiwum Państwowym, centrum pomocy rodzinie oraz urzędem pracy. - Dzięki platformie do wybranego urzędu w całej Polsce można miedzy innymi wysłać pisma ogólne, skargi wnioski i zapytania - wylicza Mariusz Kalman. - W tej chwili nasze miasto udostępnia mieszkańcom w sumie 14 aktywnych usług, ale ciągle pracujemy nad kolejnymi, między innymi nad możliwością wnoszenia opłat urzędowych drogą elektroniczną.Aby jednak móc zacząć korzystać z platformy, warunkiem jest założenie profilu zaufanego. - Jest to odpowiednik podpisu elektronicznego, tyle że bezpłatny, a korzystać z niego można jedynie na platformie ePUAP - wyjaśnia informatyk. - Korzystanie z niego nie generuje żadnych kosztów, jest za to bezpieczniejsze niż składanie podpisu odręcznego, no i daje możliwość załatwienia większości spraw administracyjnych przez internet.Jak założyć taki profil? - Sprawa wcale nie jest skomplikowana - uspokaja urzędnik. - wystarczy założyć konto na stronie www.epuap.gov.pl , a następnie wypełnić i wysłać wniosek o nadanie profilu zaufanego. Później trzeba się wybrać do urzędu i potwierdzić tam swoją tożsamość. Po kilku dniach na podany adres mejlowy otrzymamy kod PIN umożliwiający korzystanie z profilu - tłumaczy.Natomiast osoby, które już mają bezpieczny podpis elektroniczny, nie muszą odwiedzać urzędu, użytkownik za pomocą rzeczonego podpisu sam potwierdza swoją tożsamość.3 lata wynosi ważność profilu zaufanego. Jego przedłużenie jest bezpłatne i można to zrobić przez stronę www.epuap.gov.pl300 zł kosztuje utrzymanie bezpiecznego podpisu elektronicznego przez 2 lata. Jego przedłużenie kosztuje 50 zł.Tu potwierdzisz tożsamość potrzebną przy e-puapieZUS, ul. Fałata 30Delegatura Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Andersa 34Pierwszy Urząd Skarbowy, ul. Przemysłowa 3Drugi Urząd Skarbowy, ul. Moniuszki 15  Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Nie pokazuj artykułu na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 236255 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola