Belka
Czwartek, 15 Maja 2025   imieniny: Zofia, Jan, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Koszalin: Fajerwerki tylko w sylwestra i nowy rok

Data publikacji: 2013-12-18, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  policja koszalin fajerwerki Krótkie streszczenie artykułu:  Od 16 grudnia do 2 stycznia w zachodniopomorskim obowiązuje rozporządzenie wojewody zachodniopomorskiego ograniczające używanie wyrobów pirotechnicznych. Wyjątkiem jest 31 grudnia i 1 stycznia. Kategoria:  Wiadomości Treść:  Fajerwerki i petardy mogą być używane tylko podczas pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego typu działalnością. Zakaz nie będzie obowiązywał 31 grudnia 2013 i 1 stycznia 2014.Rozporządzenie wydawane jest co roku, już po raz piąty, w celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony życia i zdrowia mieszkańców województwa. Wprowadzenie czasowego zakazu używania wyrobów pirotechnicznych było konsultowane z policją, strażą miejską i samorządowcami.Za naruszenie zakazu policjant lub strażnik miejski mogą nałożyć karę grzywny do 500 zł. Przypominamy, że obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Pamiętajmy, że wyroby pirotechniczne przeznaczone do sprzedaży powinny zawierać oznaczenia takie jak: nazwa produktu, nazwę i adres producenta oraz polską instrukcję obsługi.Aby nie doszło do tragedii chcielibyśmy przedstawić kilka zasad bezpieczeństwa podczas używania fajerwerków:nie pozwalajmy dzieciom na samodzielne zaopatrywanie się w sztuczne ognie i fajerwerki oraz na samodzielne ich używanie,wytłumaczmy naszym pociechom, że materiały pirotechniczne oprócz radości i wrażeń niosą ryzyko wypadku jeśli nie przestrzega się podstawowych zasad bezpieczeństwa,jeśli kupujemy fajerwerki wymagajmy od sprzedawców dowodu ich atestowania i dopuszczenia do sprzedaży,sprawdzajmy termin ważności i uważnie czytajmy zalecenia producenta dotyczące obsługi,nie dajmy się skusić do kupna przeterminowanych lub wycofanych z obiegu,unikajmy kupowania na targowisku jeśli są niewiadomego pochodzenia,sprawdzajmy długość lontu, jeśli mamy wątpliwości że jest za krótki zrezygnujmy z odpalania,w czasie odpalania sztucznych ogni trzymajmy je z dala od twarzy, a przede wszystkim od oczu,jeżeli fajerwerk jest na kijku, przy odpalaniu nie trzymajmy go w ręku tylko włóżmy go do butelki,po odpaleniu petardy natychmiast ją odrzućmy od siebie aby nie wybuchła zbyt blisko nas,jeśli petarda nie odpaliła, nie majstrujmy przy niej, bezpiecznie będzie ją wyrzucić i wziąć następna,nie używajmy fajerwerków pod wpływem alkoholu,nie odpalajmy fajerwerków w domu ani na balkonie.Przypominamy, że nieostrożne obchodzenie się z materiałami pirotechnicznymi jest karane. Grozi za to kara aresztu, grzywny albo nagany. Natomiast za sprzedaż materiałów pirotechnicznych nieletnim, grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.  Opcje dodatkowe Dodatkowi autorzy:  st. sierż. Monika Kosiec, KMP Koszalin Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Nie pokazuj artykułu na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 244101 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola