Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Czwartek, 22 Maja 2025   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Koszalinianie bywają samodzielni

Data publikacji: 2013-09-30, Data modyfikacji: 2013-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  Lokatorzy/administracja Krótkie streszczenie artykułu:  Lokatorzy budynku przy ulicy Spółdzielczej 16 w Koszalinie nie czekają na działania ZBM-u, ale biorą sprawy w swoje ręce. Kategoria:  Wiadomości Treść:  Uderz w stół, a nożyce się odezwą - mówi jedno z przysłów i tak się stało.Po moim artykule zachęcającym do lokatorskich inicjatyw zadzwonili do mnie lokatorzy budynku komunalnego, chcący pochwalić się klatką schodową wyremontowaną własnymi rękami.Byłem zaskoczony fachowością wykonanej pracy i okazało się, że dla chcącego nic trudnego, chcąc mieszkać i nie wstydzić się znajomych trzeba było coś zrobić, mówi jeden z lokatorów proszący o anonimowość.Rozmawiamy o kosztach inwestycji: i tu zdziwienie z mojej strony bo remont kosztował aż 600 zł! To koszt materiałów ponieważ resztę prac wykonali lokatorzy. Nie bawiono się w biurokrację, nie ogłaszano przetargu po prostu wzięto inicjatywę w swoje ręce.Zadbane podwórko, to też pomysł lokatorów.Zaczynamy rozmowę o administracji, okazuje się, że na tej linii nie ma żadnych problemów, każda sprawa jest załatwiana niemal od ręki. Jedyny problem, jaki trapi lokatorów tego budynku, to ocieplenie ściany od strony podwórka, która jest przyczyną wilgoci w mieszkaniach.I tu apel do pani dyrektor Zarządu Budynków Mieszkalnych i do pana prezydenta Koszalina, rozwiążcie ten problem, ponieważ lokatorom z inicjatywą należy się jakaś pomoc, a ocieplenie ściany przerasta ich możliwości finansowe.Mam też apel do lokatora z budynku przy ulicy Wenedów 5: Szanowny lokatorze, klatka schodowa to nie część mieszkania i to, co zostało wystawione, może przeszkadzać innym. Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Pokazuj artykuł sponsorowany na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia:  Powiązane artykuły Artykuły:  Koszaliński ZBM się zmienia. Ale czy na lepsze? Bezproblemowe życie lokatora ZBM Koszalin

Pełna treść wiadomości na: 234429 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola