Belka
Środa, 14 Maja 2025   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Koszaliński Jaś to nie tylko lody

Data publikacji: 2013-12-04, Data modyfikacji: 2013-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  jas koszalin mrożonki koszalin Krótkie streszczenie artykułu:  Koszalińska firma Jaś, która kojarzy się mieszkańcom z lodami, skończyła już 26 lat. Firma produkuje też mrożonki które można kupić w koszalińskich sklepach. Kategoria:  Wiadomości Treść:  Rozmawiam z panem Janem Januszewskim, właścicielem firmy Jaś Panie Janie Jaś to nie tylko lody. To także mrożonki: czym jeszcze zaskoczy pan konsumentów?- Przygotowujemy się do produkcji mrożonej pizzy z tak zwanej górnej półki. Jesteśmy w trakcie prób technologicznych - wiąże się to z kosztami, ale chcemy zaskoczyć konsumentów i konkurencję.Pańska firma działa od 1987 roku, zaczynał pan działalność za "komuny". Jak pan sobie radził w tamtym okresie?- Bardzo dobrze, chociaż były to trudne czasy, nic nie można było kupić, nic nie można było znaleźć. Koszalin w tamtym okresie nie miał tradycji, nie było technologi. W tamtym czasie jeździłem na targi, aby się dowiedzieć i nauczyć, jak wygląda branża, w której miałem zamiar rozpocząć swoją karierę. Zaczynał pan od ...?- Zaczynałem od lodów w pudełkach o pojemności 1.2 l. i litrowych, lodów z automatu, gofrów, rurek z bitą śmietaną i rożków. Potem prowadziłem ciastkarnię, ale ponieważ produkcja lodów była strzałem w przysłowiową dziesiątkę zrezygnowałem z ciastkarni. Pierwszy zakład powstał w okolicach dawnego kina Zacisze. Można powiedzieć że wybudowany własnymi rękami, ponieważ sam musiałem produkować pustaki niezbędne do budowy. Aby zwiększyć asortyment, w roku 1995 rozpoczęto  budowę nowego zakładu i od 1998 produkujemy w nowym miejscu. Skąd pomysł na mrożonki?- To nie pomysł, tylko konieczność aby nie zwalniać ludzi i dać pracę. W okresie zimowym nie można wyżyć z samych lodów. Moje wyroby to składniki naturalne bez tak zwanych ulepszaczy, wspierając lokalną przedsiębiorczość, mięso i inne produkty kupujemy u lokalnych producentów. Nasze produkty są bez konserwantów. Recepta na sukces?- Praca, praca i jeszcze raz praca. Oraz oczywiście zaangażowani pracownicy. Gdzie można kupić wyroby pańskiej firmy?- Nasze produkty można kupić na terenie byłego województwa koszalińskiego oraz w naszym mieście. Dziękuje panu za rozmowę.     Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Pokazuj artykuł sponsorowany na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 242376 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola