Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Mielno: Święto Wody

Data publikacji: 2017-09-18, Data modyfikacji: 2017-09-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Mielno: Święto Wody

Festyn na koniec lata był jednocześnie świętem mieleńskich wodociągów, bowiem spółka obchodziła 10-lecie istnienia. Organizatorzy przygotowali dla gości i mieszkańców gminy różnorodne atrakcje. 

Podczas imprezy można było eksperymentować z wodą ciekłą, stałą i gazową, bawić się mydlanymi bańkami czy pokręcić się w wodnym rollerze.

Woda w nazwie festynu i w haśle promującym „Mielno nad dwiema wodami” zobowiązują. Zatem podczas festynu promowane było „picie wody z kranu”, na placu ustawiono dystrybutor z wodą z mieleńskich wodociągów - świeżą i smaczną. Wodą, która ze względu na m.in. walory smakowe, może konkurować z niejedną wodą butelkowaną.

Na uczestników czekały również stoiska z żywnością, gdzie można było zjeść chleb na zakwasie, szynki wędzone na sposób wikingów, a także tradycyjne dania z grilla. Dla najmłodszych przygotowano stoiska z lodami i watą cukrową. Można także było podziwiać występy lokalnych zespołów artystycznych „Ławica”, „Bursztyn” i „16-sty Południk”.

Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Ekoprzedsiębiorstwo na najstarszą fakturę. Nagrodę główną czyli piękny pistacjowy rower wygrał mieszkaniec z ul. Kościelnej z Mielna.

Goście festynu bawili się przy dźwiękach muzyki zespołu De Marco i podziwiali występ kabaretu DKD, który specjalnie z okazji jubileuszu Ekoprzedsiębiorstwa przygotował specjalna piosenkę i skecz. 
Na festynie pojawił się znany koszaliński street artowiec Tomasz Cukin Żak, który tym razem „wziął na warsztat” piękną żaglówkę klasy kadet. Żaglówka sygnowana „made by Cukin” będzie do kupienia a uzyskane w ten sposób środki wspomogą działalność statutową Młodzieżowego Klubu Regatowego TRAMP w Mielnie. 

Ukoronowaniem imprezy był szalony występ zespołu Szafa Gra, którego wokaliści przeistaczali się w najsłynniejsze gwiazdy światowej sceny muzycznej, porywając do wspólnej zabawy tłumy pod sceną.
Punktualnie o godz. 23.00 w niebo wystrzeliły tysiące sztucznych ogni. 
UM Mielno, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola