Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obiecanki cacanki

Data publikacji: 2014-10-24, Data modyfikacji: 2014-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  miasto/wybory Krótkie streszczenie artykułu:  Coraz bliżej do wyborów samorządowych i coraz więcej obietnic ze strony tych, którzy marzą, aby zasiąść w prezydenckim fotelu. Kategoria:  Wiadomości Treść:  Czy koszalinianie po raz kolejny dadzą się nabrać na wyświechtane frazesy i jak muchy złapią się na lep przedwyborczych obietnic? Bezpłatne przejazdy autobusowe, obniżenie czynszu w lokalach komunalnych czy też sprzedaż tych lokali za symboliczna kwotę... Marzenia oderwane od rzeczywistości, przecież za to wszystko zapłacimy my, mieszkańcy, ze swoich podatków. Lokale komunalne były już sprzedawane lokatorom i kto miał chęć to już je wykupił. Większość tych mieszkań znajduje się w zdekapitalizowanych przedwojennych budynkach, a więc ich cena była niska. Być może kandydat na prezydenta o tym zapomniał lub miał nadzieję, że nikt o tym nie pamięta i wyborcy to kupią. Szanowny kandydat chce obniżki czynszu w zasobach ZBM, zapominając, że w tym przypadku nie będzie pieniędzy na bieżące remonty, no bo za co? Budżet miasta nie jest z gumy. Obecny prezydent też popełnił kilka błędów, co oczywiście nie umknęło przeciwnikom politycznym, ale cóż, nie ma ludzi nieomylnych. Prezydent Jedliński ma też i swoje osiągnięcia i o tym trzeba pamiętać. Następny kandydat jest trochę skromniejszy i momentami stara się wrócić do świetlanej przeszłości. Przedszkola z kontenerów - pomysł dobry, ale wzięty z lat 70. Co prawda nikt jeszcze nie myślał o kontenerach, ale by zwiększyć liczbę miejsc w przedszkolach stawiano parterowe budynki produkcji Stolbud Ciechanów. Barak składany z elementów, który po przystosowaniu mógł pełnić rolę przedszkola, pawilonu szpitalnego itp. Taki relikt przeszłości możemy zobaczyć jeszcze w Koszalinie przy ulicy Piaskowej. Uroczyste nadanie imienia w USC to też przedwyborczy plagiat. Pierwsza taka uroczystość odbyła się w roku 1968, kiedy uroczyście nadano imiona dzieciom warszawskich milicjantów. Celem  było odciągnięcie ludzi od uroczystości kościelnych. Sądzę że i teraz żaden USC nie odmówiłby uroczystego nadania imienia dziecku. A więc czy jest o co walczyć ?Obiecanki czyli kiełbasa wyborcza troszkę nieświeża, ale na gorąco z musztardą...  Może ktoś się skusi.  Opcje dodatkowe Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Pokazuj artykuł sponsorowany na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 279212 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola