Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Platan Meble z Umową o dofinansowanie RPO WZ na budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego

Data publikacji: 2018-06-27, Data modyfikacji: 2018-07-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Platan Meble Spółka z o.o to już 18 firma, która otrzyma dofinansowanie  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na realizację innowacyjnego projektu.W dniu 27 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Koszalinie, umowę o dofinansowanie podpisali Beata Falarz  - prezes firmy Platan Meble sp. z o.o. i Tomasz Sobieraj  - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.W ramach realizacji projektu Wnioskodawca planuje budowę nowoczesnego technologicznie zakładu produkcyjnego, którego lokalizacja mieścić się będzie w Koszalinie przy ul. Różanej. Ponadto zostanie zakupione niezbędne innowacyjne wyposażenia do produkcji mebli, w tym środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne. Planowane jest zatrudnienie 17 osób. Realizacja inwestycji pozwoli na rozwinięcie współpracy z przedsiębiorstwami zarówno działającymi na obszarze KKBOF jak i poza nim. Nowoczesny system wysokowydajnej produkcji oraz zastosowanie innowacji i nowoczesnego wzornictwa w produkcji mebli wpłynie na podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa w skali międzynarodowej.Koszt całkowity inwestycji wynosi 2 581 505 zł, w tym 800 000 zł stanowi dofinansowanie z ramach RPO WZ.W sumie, w konkursie na Działanie 1.8 Inwestycje przedsiębiorstw w ramach strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcyjnego aż 19 firm z Koszalińsko Kołobrzesko Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego uzyskało dofinansowanie na łączną kwotę 12 206 937 zł. MŚP realizują projekty, które w znacznym stopniu wpływają na ich rozwój i wzmocnienie konkurencyjności lokalnej gospodarki.     

Pełna treść wiadomości na: 5183 at koszalin.pl
koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola