Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prawie co piąty z nas dojeżdża rowerem do pracy. Czy jest to spowodowane wyłącznie zdrowym stylem życia?

Data publikacji: 2017-08-31, Data modyfikacji: 2017-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Prawie co piąty z nas dojeżdża rowerem do pracy. Czy jest to spowodowane wyłącznie zdrowym stylem życia?

3/4 Polaków jeździ na rowerze. 26% osób z tej grupy wykorzystuje go także na dojazdy do pracy. 79% z nas uważa, że dzięki temu oszczędza pieniądze, z kolei 39% – że zyskuje czas. Co jeszcze wynika z badania PAYBACK Opinion Poll?

Dojeżdżam, bo lubię

Aż 63% Polaków dojeżdża rowerem do pracy dlatego, że po prostu to lubi. 55% z nas dba w ten sposób o zdrowie. Nieco mniejszy odsetek osób (39%) zwraca uwagę na to, że dojeżdżanie rowerem do pracy poprawia im samopoczucie. Na dalszych miejscach wśród powodów wymienianych przez ankietowanych znajdują się chęć uniknięcia korków (27%), chęć stracenia na wadze (26%) oraz oszczędność pieniędzy (26%). Tym, co najczęściej zniechęca nas do dojeżdżania rowerem do pracy, jest zbyt duża odległość miejsca zatrudnienia od domu (48%).

Przychylni pracodawcy

Co ciekawe, „w miastach liczących powyżej 150 tys. mieszkańców 1/5 rowerzystów deklaruje, że również pracodawcy aktywnie zachęcają ich do jeżdżenia rowerami do pracy. Pracownicy ci mają dostęp do dodatkowych miejsc parkingowych, możliwość odświeżenia się przed pracą, a w wielu przypadkach dostają też benefity materialne” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire PL Anna Muszyńska-Jurków, kierownik zespołu People & Communication w PAYBACK Polska.

Decydująca pogoda

Jak często jeździmy rowerem do pracy? 22% dojeżdżających robi to codziennie. 15% – 2–3 razy w tygodniu, 31% – kilka razy w miesiącu, a 32% – od czasu do czasu. Decyzję o tym, czy wybrać się danego dnia rowerem do pracy, uzależniamy zwłaszcza od pogody (81%). W mniejszym stopniu – od samopoczucia (36%) i harmonogramu pracy (30%).

Polski pracownik krótko-, średnio-, a może długodystansowcem?

Polacy, którzy dojeżdżają rowerem do pracy, mają do niej najczęściej 2–5 km (46%). 14% osób, aby dostać się z domu do miejsca zatrudnienia, musi przejechać do 2 km. W przypadku 29% ankietowanych odległość ta wynosi 6–10 km, natomiast 11% respondentów ma do pokonania powyżej 10 km. Większości amatorów dwóch kółek dojechanie rowerem do pracy zajmuje 15–30 min (49%). 35% z nas potrzebuje na to do 15 min, 10% – 31–45 min, a 6% – powyżej 45 min.

infowire.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

  Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola