Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Środa, 9 Lipca 2025   imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

W poszukiwaniu Talentu

Data publikacji: 2011-12-07, Data modyfikacji: 2011-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W poszukiwaniu Talentu

Według badań Sedlak&Sedlak jedna trzecia Polaków nie jest zadowolona ze swojej pracy, a co czwarty najzwyczajniej jej nie lubi. W dodatku zapał do pracy topnieje z upływem lat. Początki zawodowej drogi również nie są łatwe. Zazwyczaj młodzi ludzie zaczepiają się w pierwszym lepszym miejscu, w którym płacą, licząc po cichu, że szybko zdobędą doświadczenie i będą mogli pójść dalej.

Znalezienie pierwszej pracy (nie tej, która pomaga w utrzymaniu na studiach) to trudne zadanie. Często ta decyzja określa dalszy los. Najgorzej mają te osoby, które wcześniej nie zdążyły zdobyć doświadczenia, nie udało im się znaleźć czasu na staż czy praktyki. O tym jak potoczą się zawodowe plany czasem decyduje przypadek, innym razem szczęście, znajomości, czy zdolności – tak zwane predyspozycje i talenty. By pomóc młodemu człowiekowi wchodzącemu w dorosłość w określeniu jego przyszłości, trzeba mu w okresie szkolny pokazać świat i możliwości jakie są w nim dostępne. Powinien spróbować różnych rzeczy, by określił co lubi, a czego nie. Zapoznać z sportem, tańcem, książkami, przyrodą, pokazać otaczającą rzeczywistość i wspierać w każdym działaniu, które zapewniają osobisty rozwój. Niestety wielu rodziców nie ma na to czasu, pieniędzy lub możliwości.

By pomóc dzieciom w odnalezieniu swoich pasji, hobby i ukrytych talentów pod koniec 2011 roku w Białogardzie powstała Fundacja Daj Wędkę Nie Rybkę. „Jest to fundacja na rzecz talentu. Jakiś czas temu zauważyłam, że młodzi ludzie, zwłaszcza ci mający utrudniony przez życie start, mają problem z określeniem tego co chcą robić. Mają również ograniczony wybór. Dlatego chcemy zacząć nasze działania od domów dziecka. Pierwszy z nich znajduje się w mieście, do którego mam osobisty sentyment, czyli w Białogardzie.” – mówi Edyta Derlon pomysłodawczyni przedsięwzięcia i założycielka fundacji.

Zadaniem fundacji będzie organizacja zajęć dodatkowych, dla dzieci, by pomóc im znaleźć swój ukryty talent, zainteresować otaczającym światem i dać możliwość rozwoju. Dlatego pracownicy fundacji szukają miejsc i osób, które chcą i mogą podzielić się swoimi pasjami, pokażą swoje miejsce pracy, a starszym dzieciom zaproponują staż lub praktyki w czasie wakacji. Pierwsze działania rozpoczną się już w grudniu. Będą skierowane do tych najmłodszych i polegać na zainteresowaniu ich praktycznymi i przydatnymi umiejętnościami. Edyta Derlon, jako architekt wnętrz będzie wraz z dziećmi dekorowała dom dziecka. Pozostałe dzieci będą mogły między innymi próbować swoich sił w tworzeniu szkiców, dekoracji, w pieczeniu oraz fotografii. Wspólna praca pod okiem fundacji i odpowiednia organizacja zajęć zachęci dzieci do działania, a opiekunom pokaże jakie rzeczy interesują poszczególnych podopiecznych. Na początku fundacja poprzez drobne działania chce zachęcić dzieci do dalszej współpracy i stawianiu sobie coraz to nowszych i ciekawszych wyzwań.

„Docelowo chcemy stworzyć szkołę opartą na uczeniu i przekazywaniu praktycznych umiejętności. Byłoby to miejsce, do którego dzieci po szkole mogłyby uczęszczać i otrzymywać pomoc w nauce, a także rozwijać swoje zainteresowania i zdolności. Jednak najpierw zaczniemy od działań związanych z architekturą oraz organizacją. Nie ukrywamy również, że liczymy na przychylność i wsparcie mieszkańców Białogardu oraz firm i instytucji” – opowiada Joanna Górajewska prezes fundacji. „Kiedyś to my szukałyśmy pracy, nabierałyśmy doświadczenia i uczyły swoich zawodów. Teraz możemy powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że lubimy to co robimy a praca jest naszą pasją. Jednak pamiętamy trudne początki i dlatego stworzyłyśmy tą fundację” – dodaje Edyta.



STRONA WWW: www.dajwedkenierybke.org
FACEBOOK: http://www.facebook.com/pages/Fundacja-Daj-W%C4%99dk%C4%99-Nie-Rybk%C4%99/274682759240324l

Monika, Źródło artykułu: Fundacji Daj Wędkę Nie Rybkę
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola