Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Czwartek, 29 Maja 2025   imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

ŻEGNAMY MAŁGORZATĘ KOBIERSKĄ

Data publikacji: 2019-02-12, Data modyfikacji: 2019-02-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 9 lutego odeszła od nas Pani Małgorzata Kobierska, wybitny pedagog, wieloletnia nauczycielka gry na skrzypcach w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Od 1976 r. swoją pracę związała z Koszalinem (25 lat w zespole kameralnym, 37 lat w orkiestrze Filharmonii Koszalińskiej jako muzyk - solista). W 1976 r. została skrzypaczką orkiestry FK. Przez 25 lat była kierownikiem Sekcji Instrumentów Smyczkowych w ZPSM. Była cenioną jurorką ogólnopolskich i makroregionalnych konkursów skrzypcowych. Inicjatorką i prowadzącą warsztaty metodyczne w Koszalinie, Słupsku, Szczecinie, Sopocie i Białoszycach. Jako założycielka i dyrygent Orkiestry Szkolnej „Kamerton” koncertowała we Włoszech (2001, 2002, 2003), Niemczech (4 Festiwale NBJ Baltikum – Neubrandenburg – 2005, 2006, 2011, 2013), Czechach i Słowacji  (w ramach programu Socrates Comenius w latach 2002 – 2009), Norwegii – 2005. „Kamerton” uświetnił wiele imprez miejskich, wystąpił w koncercie z okazji 50 – lecia Szkoły Muzycznej i 30 – lecia ZPSM. Małgorzata Kobierska wielokrotnie przygotowywała swoich uczniów do występów na Zamku Królewskim w Warszawie. Jej uczniowie od 1980 r. przywieźli z konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich ponad 100 nagród. Wszyscy byli laureatami różnych stypendiów m.in. MKiDN, CEN, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, „Młodej Polski” i Prezydenta Koszalina. Wielu z nich studiowało na prestiżowych uczelniach w Hanowerze, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii. Była organizatorką niezliczonej liczby koncertów, inicjatyw, przedsięwzięć, osobą niezwykle aktywną i oddaną pracy.

Pełna treść wiadomości na: 5939 at koszalin.pl
koszalin.pl, Źródło artykułu: koszalin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola