Belka
Środa, 14 Maja 2025   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zielony autobus przez ulice mego miasta mknie...

Data publikacji: 2014-01-19, Data modyfikacji: 2014-01-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Tagi:  mzk autobus mpk poznań testy rozkład jazdy Krótkie streszczenie artykułu:  Od 16 stycznia możemy zobaczyć na liniach miejskich w Koszalinie nietypowy jak na nasze warunki autobus. Jest to Solaris Urbino, który zalicza się do klasy midi i jest wypożyczony z poznańskiego MPK. Kategoria:  Wiadomości Rozkład jazdy MZK PKP PKS Treść:  Wyjaśnienie zielonej niespodzianki.Od 16 stycznia możemy zobaczyć na liniach miejskich w Koszalinie nietypowy jak na nasze warunki autobus. Jest to Solaris Urbino, który zalicza się klasy midi i jest wypożyczony z poznańskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W przeszłości Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie testował pojazdy o takim metrażu w 2006 r. Po prawie ośmiu latach zdecydowano powrócić do koncepcji mniejszych autobusów. Pojazd wyznaczono do obsługi linii 13 i 17, gdyż już od dłuższego czasu były plany z wprowadzeniem tam mniejszych pojazdów. "Jamnik", bo tak nazywane są produkty firmy Solaris (za sprawą zielonego loga-jamnika na masce pojazdu) ma 8,6 metra długości i 2,4 metra szerokości, czyli jest węższy niż standardowe autobusy o 10 centymetrów. Cechy techniczne pojazdu.Autobus pomieści 51 osób, z czego 13 miejsc jest siedzących. Takie wyposażenie i kolorystykę wnętrza zażyczyło sobie MPK Poznań przed mistrzostwami Euro 2012. Warto dodać, że autobus jest względnie nowy - został wyprodukowany w kwietniu 2012 r. "Sercem" autobusu jest 6,7-litrowy silnik diesla firmy Cummins o mocy 245 KM. Współpracuje on z 6-biegową skrzynią Voith Diwa 6.W te zimne dni zdecydowanym plusem autobusu jest bardzo wydajne ogrzewane. Służą do tego dwie 2-stopniowe nagrzewnice i grzejniki konwektorowe (kaloryfery). Nie zabrakło także pełnej klimatyzacji.O bezpieczeństwo pasażerów zadba system ABS, ASR, ESP i hamulec przystankowy nie pozwalający ruszyć pojazdem, dopóki wszystkie drzwi nie zostaną zamknięte. Dla osób ograniczonych ruchowo występuje w autobusie przyklęk prawej strony, która się obniża o około 60 mm oraz ręcznie otwierana rampa dla wózków dziecięcych, czy inwalidzkich. Nie zapomniano także o pasie bezpieczeństwa, by wózek był przewożony jeszcze bezpieczniej. Ciekawostką jest, że tylna oś posiada koła typu "Super Single", czyli są one pojedyncze. Podsumowując.Koszalińskie MZK będzie testowało autobus Solarisa do 21 stycznia. Po informacjach uzyskanych podczas testów zdecyduje, czy warto zainwestować w takie autobusy.  Serdecznie zapraszamy na nasz fanpejdż na facebooku. Pozdrawiamy!  Artykuł przygotowali: Michał Kopeć i Piotr Badowski Zdjęcia są własnością intelektualną autorów tekstu.  Opcje dodatkowe Dodatkowi autorzy:  Michał Kopeć Piotr Badowski Artykuł sponsorowany:  Standardowy artykuł Show on front page:  Pokazuj artykuł sponsorowany na stronie głównej Display in:  Otwórz w tej samej karcie Dołącz zdjęcia Zdjęcia: 

Pełna treść wiadomości na: 247256 at http://www.mmkoszalin.eu
mmkoszalin.eu, Źródło artykułu: mmkoszalin.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat koszaliński - powiat w północno - wschodniej części  województwa zachodniopomorskiego z siedzibą w Koszalinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Koszalin, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno zajmując powierzchnię 1669 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim piaszczyste plaże Bałtyku, a ponadto rzeki (Czerwona, Strzeżenica) oraz liczne rezerwaty przyrody (Rezerwat Jezioro Piekiełko, Rezerwat Jodły Karnieszewickie, Rezerwat Wierzchomińskie Bagno, Rezerwat Sieciemińskie Rosiczki, Rezerwat Jezioro Lubiatowskie, Rezerwat Parnowo, Rezerwat na Rzece Grabowej, Rezerwat Warnie Bagno, Rezerwat Łazy, Rezerwat Buczyna, Rezerwat Jezioro Szare i Rezerwat Wieleń). Do atrakcji turystycznych zaliczają się: wioski tematyczne (Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie, Wioska Końca Świta w Iwięcinie oraz Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szlaki kajakowe oraz szlaki konne. Na terenie powiatu występują również liczne zabytki architektoczniczne - kościoły oraz zespoły pałacowe i dworki np.: w Parsowie z XVII wieku, w Nosowie z XIX wieku czy w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX wieku.    .

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce.

    Przez powiat przebiega trzy drogi krajowe nr: 6, 11 i 25.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola